Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradı ve bu numaranın kime ait olduğunu merak mı ettiniz? Bilinmeyen numarayı cep telefonu operatörünüzün bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulabilirsiniz.Bu yazımda bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Cep telefonu operatörlerinin ücretli bilinmeyen numaralar servisini kullanmadan önce sizi arayan numaranın hangi operatöre(Turkcell numarası mı, AVEA numarası mı, Vodafone Numarası mı) ait olup olmadığını bilmeniz gerekebilir. Çünkü bilinmeyen numara servislerini SMS kullanarak telefon numara sorgulama yaptığınızda Turkcell hat kullanıcısı iseniz Turkcell numarasını sorgulaya bilirsiniz. Cep telefonu numarasının hangi operatöre(Turkcell mi, Vodafone mu) ait olduğunu http://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima adresinden sorgulayabilirsiniz.

cep telefonu sorgulamaBilinmeyen numaranın hangi operatore ait olduğunu ücretsiz olarak öğrendikten sonra GSM şirketlerinin bilinmeyen numaralar servisini kullanarak ücretli öğrenebilirsiniz. Ancak unutmayın, abone bilgisini paylaşmışsa öğrenebilirsiniz, aksi takdirde numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin farklı yöntemlerini denemelisiniz.

TÜRK TELEKOM AVEA Aboneleri;
1) Avea abonesi iseniz numarayı yazıp(başına “0” yazmadan) 11855’ye mesaj olarak göndererek,
2) İsme göre arama yaparken aralarında birer boşluk bırakarak ISIM SOYADI yazarak 11855’e SMS olarak göndererek,
3) Tüm telefon operatörlerinden(sabit telefonlar dahil) 11855’yi arayarak (dakikası; 1,25 lira) öğrenebilirsiniz.

Her bir mesaj 1,25 TL ile ücretlendirilir. İstenen bilgiye ulaşılamadıysa yapılan işlem ücretlendirilmez.

KAYIT yazıp 11855’e SMS gönderdiğinizde rehbere numaranızı kaydedebilir, IPTAL yazıp gönderdiğinizde ise rehberden numaranızı çıkarabilirsiniz.

TURKCELL Aboneleri;
1) Turkcell abonesi iseniz numarayı yazıp(başına “0” yazmadan) 2200’e mesaj olarak göndererek(mesaj 1,49 lira),
2) Tüm telefon operatörlerinden(sabit telefonlar dahil)11832’yi arayarak öğrenebilirsiniz(dakikası; 1,25 lira).

Numaranızı, Turkcell Rehber’e dahil etmek için REHBER AKTIF yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.Rehbere kayıt durumunuzu öğrenmek için REHBER yazıp 2222’a gönderebilirsiniz. Numaranızı Turkcell Rehber’den çıkarmak için, REHBER IPTAL yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.

Vodafone Aboneleri;

1) Vodafone abonesi iseniz KIM yazıp bir boşluk bırakıp 10 haneli(başına “0” yazmadan) 7048’e göndererek(operatör sitesinde ücret belirtilmemiş)
2) Tüm telefon operatörlerinden(sabit telefonlar dahil)11842’yi arayarak öğrenebilirsiniz(dakikası; 1,25 lira).

Rehber kaydınızın silinmesi için telefonunuzun mesaj bölümünden; “SIFRE REHBER KAPAT” yazarak 7048’e gönderebilirsiniz. Rehbere kaydınızın yapılması için telefonunuzun mesaj bölümünden; “SIFRE REHBER AC” yazarak 7048’e gönderebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin %100 çalışması mümkün değildir. Bu yöntemlerin dışında tanımadığınız bilinmeyen numaraları nasıl öğreneceğiniz hakkında TELEFON NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU ÖĞRENME başlıklı yazıma mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu yöntemlerle de numara sorgulaması yapabilirsiniz.


Comments

bilinmeyen numara sorgulama — Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir