Milli Eğitim Bakanlığı tarafından FATİH Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere dağıtılan E-TAB5 tabletlerde ülkemizde Kış Saati Uygulaması iptal edildiğinden saatlerin 1 saat geri kaldığı görülüyor. Tabletin tarih ve saatinin yanlış olması sonucu ise bazı uygulamalarda sorun yaşanmaktadır. Genel olarak tabletlerde saat ve tarih ayarı “Ayarlar” bölümünden gerçekleştirilir ancak General Mobile E-TAB5 tabletlerde Ayarlar bölümüne girildiğinde ise “Tarih ve Saat” seçeneği bulunmamaktadır.

Bu yazımda FATİH Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere dağıtılan tabletlerin tarih ve saat ayarının yapıldığı bölümü nasıl aktif hale getireceğimizi E-TAB5 öğretmen tabletimden almış olduğum ekran görüntüleri ile sizlere anlatmaya çalışacağım. Tabletinin Tarih ve Saat’i yanlış olan öğretmen ve öğrencilerimizin faydalanacağını umuyorum. Kolaylıklar dilerim.

ETAB-5 Tablet saat ayarı ile ilgili video için tıklayın.

5. adımdan sonra AYARLAR bölümünde solda yer alan seçenekler fazlalaşacaktır. Ekranı aşağı doğru kaydırarak soldaki seçeneklerde Tarih ve Saat yerini almış olacaktır.

Bazı durumlarda bu bölüm hemen gelmeyebiliyor. Böyle durumlarda ana ekrana dönüp tekrardan AYARLAR bölümüne girmeniz gerekebilir. 


Comments

ETAB5 tabletlerde tarih ve saat ayarı (resimli) — Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir