Hotmail ülkemizde bir çok internet kullanıcısının ücretsiz faydalandığı bir mail servisidir. Mail kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi parolanın gizliliği ve güvenilirliğidir. Bir çoğumuz Hotmail’e üye olduğumuz şifremizi kullanmakta ve bu şifreleri bazen başkaları ile de paylaşmaktayız. Oysa belirli aralıklarla şifremizi değiştirmeli ve şifremizi bizden başkasının bilmemesinde fayda var. Bu yazıda Hotmail mail hesabı olan kişilerin parolalarını nasıl değiştireceğini anlattım. Kolaylıklar dilerim.


1. Adım: Hotmail adresimize giriş yaptıktan sonra okla gösterilen simgeye tıklıyoruz.

hotmail parola degistirme 1

2. Adım: Çıkan menüden “Seçenekler” bağlantısını tıklıyoruz.

hotmail parola degistirme 2 3. Adım: Karşımıza aşağıdaki seçenekler çıkıyor. Burada Hesabınızı Yönetme bölümünden “Hesap Ayrıntıları(parola,…) seçeneğini tıklıyoruz.hotmail parola degistirme 3

4. Adım: Yukarıdaki sekmelerden “Güvenlik ve Gizlilik” sekmesine tıklıyoruz.hotmail parola değiştirme

5. Adım: “Parola değiştir” seçeneğini tıklayalım.hotmail_parola_degistirme_4_1

6. Adım: Güvenlik kodu ile ilgili ayarlarınızı değiştirebileceğiniz bir ekran karşımıza gelecek. Bunu “Hayır, Teşekkür” seçeneğini tıklayarak geçebiliriz.

hotmail_parola_degistirme

7. Adım(ÖNEMLİ): Bu adımda güvenlik ile ilgili işlem yaptığınız için Microsoft ek güvenlik önlemi alır ve genelde mail hesabınızı oluştururken forma girmiş olduğunuz ikinci mail hesabınıza, cep telefonunuza ya da sabit hattınıza bir kod iletir. Benim işlem yaptığım mail hesabında ek güvenlik önlemi olarak ikinci mail hesabımıza kod gönderilecek.hotmail parola degistirme 5

8. Adım: İkinci mail hesabıma(erhanakkus@gmail.com) gelen Güvenlik Kodu(Security Code) Bu kodu 7. Adım’daki ekrana gireceğiz.hotmail parola degistirme 6

9. Adım: İkinci mail hesabımıza veya telefonumuza iletilen kodu buraya giriyoruz.hotmail parola degistirme 7

10.Adım: Ek güvenlik işlemini tamamladıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Bu adımda artık parolamızı değiştirme işlemine başlayabiliriz. “Parola değiştir” yazısına tıklıyoruz.

hotmail_parola_degistirme_8

11.Adım: Karşımıza gelen ekranda önce “Geçerli Parola” kısmına mevcut parolamızı yazıyoruz. “Yeni Parola” ve “Parolayı yeniden girin” bölümlerine ise yeni parolamızı giriyoruz. Parolanız en az 8 karakterli olması gerekmektedir. İçerisinde karakter ve büyük küçük harf bulunmasını tavsiye ederim.

12. Adım: İşlem tamamlandıktan sonra karşınıza parola değişikliğinin gerçekleştiğine dair yazı ve işlem tarihi gelecektir. Parolanızı bir kenara not almanızda fayda var.

hotmail_parola_degistirme_11

Konu ile ilgili yaşadığınız sorunları altta yer alan yorum bölümüne yazarak yanıt alabilirsiniz.
Comments

hotmail parola değiştirme işlemi (resimli anlatım) — 7 yorum

  1. hotmail hesabıma giriş yapamıyorum.hesabımın başkaları tarafından kullanılıyor olasılığından dolayı kilitlenmiş durumda.oturum açmaya çalıştığımda şifre girdiğimde açılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir