Windows 10 güncelleme işlemi Windows 10 ilk çıktığında önceki Windows sürümlerinden biraz farklı olarak internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak güncelleme yapmaktaydı ve bu seçeneği değiştirme imkanı tanımamaktaydı.Tabi daha önce bu konuyla ilgili Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma yazısı yayınladım ancak bu yazıdaki yöntemi uyguladığınızda bilgisayarınızın güncelleme özelliğini tamamen kaldırmış oluyorsunuz ve bu da bilgisayarınızı güvensiz hale getirebilirdi.

windows 10 otomatik güncelleme kapatmaSon günlerde internet kullanırken bir yavaşlama olduğunu farkettiğimde acaba internette mi sorun var derken aklıma Windows 10 güncelleme hizmetinin açık olduğu geldi ve kontrol ettiğimde güncelleme işleminin başladığını farkettim. Bu durumdan kurtulmak için yeni bir yöntem ararken Windows Güncelleme ayarlarında yeni bir ifade dikkatimi çekti. “Yükseltmeleri Ertele” ifadesi Windows 10 güncellemelerini bir kaç ay ertelemenize olanak sağlayan bir özellik. Ancak bu bir kaç aylık süre tam olarak ne kadar onu bulamadım. Şimdilik Windows 10 güncellemelerinin aniden başlayarak internetinizi yavaşlatmasına engel olmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

WİNDOWS 10 OTOMATİK GÜNCELLEME ERTELEME İŞLEMİ

1.Adım: Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik >Windows Update bölümünde Gelişmiş Seçenekler’e tıklayalım.

2.Adım: Karşımıza gelen aşağıdaki ekrandan “Yükseltmeleri ertele” ifadesinin önündeki kutuyu tıklıyoruz.

 

windows10-guncelleme-kapama

Windows 10 Yükseltmeleri Ertele özelliğinin Microsoft resmi internet sayfasındaki tanımlaması:

Bazı Windows 10 sürümleri bilgisayarınızdaki yükseltmeleri geciktirmenize izin verir Yükseltmeleri geciktirdiğinizde yeni Windows özellikleri birkaç ay boyunca indirilmez ya da yüklenmez. Yükseltmelerin geciktirilmesi güvenlik güncelleştirmelerini etkilemez. Yükseltmeleri geciktirmenin en son Windows özelliklerini kullanıma açıldıklarında hemen almanızı engelleyeceğini unutmayın.


Comments

windows 10 güncelleme erteleme — Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir