Windows 10 güncelleme işlemi önceki Windows sürümlerinden biraz farklı çalışmaktadır. Windows 10 güncellemesi internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak güncellemeye başlamaktadır. Açıkçası bu durumu kullandığım kotalı internet paketinin erken dolması sonucu fark ettim. Windows 10 otomatik güncelleme işleminin nasıl kapatılacağına dair yaptığım Google araştırması sonucu en garanti çözümü buldum ve sizinle paylaşmak istedim. Windows’un bu eksik yönünü gidermek için buyrun;

windows 10 otomatik güncelleme kapatmaWİNDOWS 10 OTOMATİK GÜNCELLEME KAPATMA İŞLEMİ

1.Adım: Klavyeden Windows tuşuna yada Windows masaüstünde Başlat düğmesine tıklıyoruz. Klavyeden “cmd” yazarak “Komut İstemi” ifadesinin ekrana gelmesini bekliyoruz. Bu ifadenin üzerinde sağ tıklıyoruz.

windows 10 otomatik güncelleme kapatma

2.Adım: Ekrana gelen menüden “Yönetici olarak çalıştır” ifadesine tıklıyoruz.

windows 10 otomatik güncelleme kapatma

3.Adım: Karşımıza siyah arkaplana sahip Komut İstemi penceresi çıkıyoruz. Buraya “sc delete wuauserv” yazıp Enter tuşuna basıyoruz. [SC] DeleteService SUCCESS ifadesi ekrana çıktıysa artık Windows 10 kurulu olan bilgisayarımızda Windows güncellemesi yapılmayacaktır.

windows 10 otomatik güncelleme kapatma

Bu işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızdan Windows Güncelleme Hizmetini silmiş oluyorsunuz. Bu yüzden Windows 10 güncellemesini kendiniz yapmak istediğiniz zaman 0x80070424 hatasını alırsınız. Bilgisayarı yeniden güncellemeye açmak için Sistem Geri Yükleme özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki günlerde Windows Güncelleme servisini yeniden aktif hale getiren bir programı burada paylaşacağım.

Not: Bu işlemi Windows 8’de de uygulayabilirsiniz.

Daha kolay bir yöntem için Windows 10 Güncelleme Erteleme başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.


Comments

windows 10 otomatik güncelleme kapatma — 2 yorum

  1. windows 10 kullanıyorum. internet sıkıntısı yüzünden otomatik güncelleme kapatmıştım, şimdi nasıl açabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir