facebook’ta videoları otomatik oynatma özelliğini kapatma

FacebookFACEBOOK VİDEO OTOMATİK OYNATMA ÖZELLİĞİNİ NASIL KAPATIRIZ?
Facebook’un son yeniliklerinden birisi Haber Kaynağında arkadaşınızın yayınlamış olduğu bir videonun siz istemeden otomatik olarak oynatmaya başlaması.Bu durum bilgisayarına ve sosyal medya hesaplarına hakim olmak isteyen BT kullanıcılarının hoşuna gitmeyebilir. Ayrıca videoların boyutlarının fazla olması kotalı Internet kullanıcılarının fazlaveri kullanmasına neden olup, erkenden kotalarını doldurmalarına yol açar. Kotalı internet kullanıcısı olarak  bu özelliği hiç beğenmedim. Özelliği ilk olarak cep telefonumda farkettim ve hemen Facebook uygulamasından bu özelliği kapattım. Facebookta videoların otomatik
olarak açılmasına masaüstü bilgisayarımdan Facebook’a girdiğimde de karşılaşınca buradan da videoları otomatik oynatma özelliğini kapattım. Değerli sayfa ziyaretçilerime de bu özelliği kapatmalarını tavsiye ederek, bu işlemi nasıl gerçekleştireceklerini burada izah ettim. Kolay gelsin.


Masaüstü bilgisayardan Facebook’a girenler için “Videoları Otomatik Oynat” kapatma işlemi

1) Facebook’a giriş yapıp sağ üs bölümdeki aşağı doğru oka tıklayıp gelen menüsden “Ayarlar” bölümünü tıklıyoruz.

Facebook Ayarlar
2) Ayarlar bölümünde soldaki seçeneklerden “Videolar” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Ayarları

3) Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Sağdaki “Açık” yazan ifadeyi tıklayıp “Kapalı” ifadesini tıklıyoruz. Facebook Videoları Otomatik Oynat Ayarı

Artık masaüstü bilgisayarınızda Facebook açıkken Haber Kaynağındaki Videolar otomatik olarak oynatılmayacaktır.

Mobil cihazlardaki Facebook uygulamasının videoları otomatik oynatma özelliğini kapatma işlemi

1) Mobil cihazınızda Facebook uygulamasınınayarlarına girdiğinizde “Video otomatik oynatımı” ifadesini “Kapalı” duruma getiriyoruz.

Facebook Mobil Uygulama AyarlarıArtık mobil cihazınızda Facebook Uygulaması videoları otomatik oynatma işlemini gerçekleştirmeyecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir