hotmail hesabını geri alma işlemi

Hotmail hesabınızın şifresini unuttuğunuzda nasıl geri alabileceğinize dair bir yazı paylaşmak istedim. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında hesap oluştururken e-posta adresi olarak belirttiğimiz @hotmail.com uzantılı e-posta adresi hesabın güvenliği açısından önem arz etmektedir. Facebook,Twitter,Instagram vb. hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda ek bir güvenlik önlemi almadıysanız mutlaka kayıt olurken yazdığınız e-postaya ihtiyacınız olacaktır. Çünkü hesabı kurtarabilmeniz için yönergeler bu e-posta adresine gelmektedir. Ancak e-posta adresinizin şifresini unuttuysanız yada hesabınız ele geçirildi ise o zaman aşağıdaki yöntemi izleyerek Hotmail uzantılı e-posta adresinizi geri alabilirsiniz. Ancak hesabınızı geri almadan önce özellikle Güvenlik Sorunuzun yanıtını, son kullandığınız parolaları, çalınan e-posta hesabınızdan başkalarına gönderdiğiniz e-postaların konusunu, e-postayı gönderdiğiniz kişinin e-posta adresini ve varsa e-posta kutusunda yer alan farklı bir klasörü bilmeniz gerekmektedir. Hotmail bu bilgileri sizden isteyecek ve bu bilgilerin doğru olması durumunda e-posta adresinizi kurtarma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Şimdi işlem adımlarını dikkatlice uygulayalım.

1. Adım: www.hotmail.com adresine girelim. Çıkan ekrandan “Parolamı Unuttum” seçeneğine tıklayalım.

hotmail_hesabi_geri_alma_1

2. Adım: Ekrana gelen pencereden “Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum” seçeneğini seçebilirsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_2

3. Adım: Uygun bir şekilde ile hesabınızı başka birisinin kullandığını nasıl anladığınızı açıklıyorsunuz. Örnekte olduğu gibi.

hotmail_hesabi_geri_alma_3

4. Adım: Çalınan @hotmail uzantılı mail adresinizi yazıyorsunuz.

hotmail_hesabi_geri_alma_4

5.Adım: Bu adımda kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Hotmail burada belirttiğiniz e-posta üzerinden sizinle iletişim kuracaktır. Bende bunlardan hiç biri yok seçeneğini seçebilirsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_6

6.Adım: Karşınıza çıkan ekrana Hotmail ile iletişim kuracağınız ve şifresini bildiğiniz bir e-posta adresi girin.

hotmail_hesabi_geri_alma_7

7.Adım: 6. Adıma girdiğiniz mail hesabına Hotmail bir kod gönderdi. Bu mail hesabına gelen kodu ilgili yere girmelisiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_8

8.Adım: En önemli adımlardan biri Microsof firmasının çalınan hotmail e-posta adresinin size ait olduğuna ikna olmasıdır. Bunun içinde sizden “Güvenlik sorunuz varsa yanıtını, son kullandığınız parolaları, çalınan e-posta hesabınızdan başkalarına gönderdiğiniz e-postaların konusunu, e-postayı gönderdiğiniz kişinin e-posta adresini ve varsa e-posta kutusunda yer alan farklı bir klasörü” aşağıda ilgili kutulara yazmanız gerekmektedir. Fatura bilgilerini girmek zorunda değilsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_9-1

hotmail_hesabi_geri_alma_9-2 hotmail_hesabi_geri_alma_9-3 hotmail_hesabi_geri_alma_9-4 hotmail_hesabi_geri_alma_9-5

9. Adım: Bir kaç gün içinde 6.adımda belirttiğiniz e-posta adresine Microsoft’tan bir mail gelecektir. 8.Adımda istenen bilgileri ne kadar çok fazla girerseniz hesabınızı geri almanız daha mümkün hale gelecektir.

Kolaylıklar dilerim.