hotmail hesabını geri alma işlemi

Hotmail hesabınızın şifresini unuttuğunuzda nasıl geri alabileceğinize dair bir yazı paylaşmak istedim. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında hesap oluştururken e-posta adresi olarak belirttiğimiz @hotmail.com uzantılı e-posta adresi hesabın güvenliği açısından önem arz etmektedir. Facebook,Twitter,Instagram vb. hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda ek bir güvenlik önlemi almadıysanız mutlaka kayıt olurken yazdığınız e-postaya ihtiyacınız olacaktır. Çünkü hesabı kurtarabilmeniz için yönergeler bu e-posta adresine gelmektedir. Ancak e-posta adresinizin şifresini unuttuysanız yada hesabınız ele geçirildi ise o zaman aşağıdaki yöntemi izleyerek Hotmail uzantılı e-posta adresinizi geri alabilirsiniz. Ancak hesabınızı geri almadan önce özellikle Güvenlik Sorunuzun yanıtını, son kullandığınız parolaları, çalınan e-posta hesabınızdan başkalarına gönderdiğiniz e-postaların konusunu, e-postayı gönderdiğiniz kişinin e-posta adresini ve varsa e-posta kutusunda yer alan farklı bir klasörü bilmeniz gerekmektedir. Hotmail bu bilgileri sizden isteyecek ve bu bilgilerin doğru olması durumunda e-posta adresinizi kurtarma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Şimdi işlem adımlarını dikkatlice uygulayalım.

1. Adım: www.hotmail.com adresine girelim. Çıkan ekrandan “Parolamı Unuttum” seçeneğine tıklayalım.

hotmail_hesabi_geri_alma_1

2. Adım: Ekrana gelen pencereden “Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum” seçeneğini seçebilirsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_2

3. Adım: Uygun bir şekilde ile hesabınızı başka birisinin kullandığını nasıl anladığınızı açıklıyorsunuz. Örnekte olduğu gibi.

hotmail_hesabi_geri_alma_3

4. Adım: Çalınan @hotmail uzantılı mail adresinizi yazıyorsunuz.

hotmail_hesabi_geri_alma_4

5.Adım: Bu adımda kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Hotmail burada belirttiğiniz e-posta üzerinden sizinle iletişim kuracaktır. Bende bunlardan hiç biri yok seçeneğini seçebilirsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_6

6.Adım: Karşınıza çıkan ekrana Hotmail ile iletişim kuracağınız ve şifresini bildiğiniz bir e-posta adresi girin.

hotmail_hesabi_geri_alma_7

7.Adım: 6. Adıma girdiğiniz mail hesabına Hotmail bir kod gönderdi. Bu mail hesabına gelen kodu ilgili yere girmelisiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_8

8.Adım: En önemli adımlardan biri Microsof firmasının çalınan hotmail e-posta adresinin size ait olduğuna ikna olmasıdır. Bunun içinde sizden “Güvenlik sorunuz varsa yanıtını, son kullandığınız parolaları, çalınan e-posta hesabınızdan başkalarına gönderdiğiniz e-postaların konusunu, e-postayı gönderdiğiniz kişinin e-posta adresini ve varsa e-posta kutusunda yer alan farklı bir klasörü” aşağıda ilgili kutulara yazmanız gerekmektedir. Fatura bilgilerini girmek zorunda değilsiniz.

hotmail_hesabi_geri_alma_9-1

hotmail_hesabi_geri_alma_9-2 hotmail_hesabi_geri_alma_9-3 hotmail_hesabi_geri_alma_9-4 hotmail_hesabi_geri_alma_9-5

9. Adım: Bir kaç gün içinde 6.adımda belirttiğiniz e-posta adresine Microsoft’tan bir mail gelecektir. 8.Adımda istenen bilgileri ne kadar çok fazla girerseniz hesabınızı geri almanız daha mümkün hale gelecektir.

Kolaylıklar dilerim.

hotmail hesabını geri alma işlemi” üzerine 7 yorum

  1. Ben mailimi kaybettim sadce dogrulama istiyor dogrulayamiyorum facebook hesabim var mail uzerinde baska hesaplarimda var mailimi alamazsam hepsi gidecek ne yapabilirim

    1. Mail adresini kurtaramıyorsan Facebook’tan şifresini unuttuğun mail hesabını kaldırıp yeni bir mail hesabı ekle. Aynı işlemi diğer hesaplarına da yap.

  2. Peki hesabı çalan kişi hotmailin geri alınmaya çalışıldığını anlar mı ?

  3. bunların hepsi cıkıyo ama bende kredı kartı yok ve daha once kullandıgım sifrelerımı bılmıyorum daha once kımseye mailde gondermedım nasıl olcak pekı bu sımdı

    1. Hotmail’i hesabın sana ait olduğuna inandirmalisin. Sordugu soruları da bu yüzden soruyor. Eğer bu sorulara cevabin yoksa hesabi geri alamazsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir