mobil telefon avans tl özelliği açma ve kapama

turkcell_vodafone_avansTurkcell ve Vodafone faturasız hat müşterileri bakiyelerinde lira kalmaması durumunda avans lira özelliğinden faydalanarak konuşmaya, mesajlaşmaya, internet kullanmaya devam edebilirler. Bu özellik acil durumlarda önemli olmakla birlikte uzun süre alışkanlık edildiğinde acil durumlar için de bakiyeniz de kullanabileceğiniz lira hiç kalmayabilir. O yüzden bu özelliğin genelde kapalı olmasında ve ihtiyaç olduğunda kullanıma açılmasında fayda var. Ayrıca avans kullanımı ücretli hale gelmiştir. Avans özelliği eksi bakiyeye düşürdüğü için bilinçli şekilde kullanmak gerekiyor. Bu yazımda avans lira kullanımı hakkında Turkcell ve Vodafone faturasız hat müşterilerini avans tl servisini açma,iptal etme ve fiyatlandırma konusunda bilgilendirmeye çalışacağım.

Turkcell Faturasız Hat Kullanıcıları AVANS TL hizmetinden yararlanmak için AVANS yazıp 2222’ye mesaj göndermeleri gerekmektedir. Turkcell’li olan Kamu ve Destek tarifeli müşteriler bu hizmetten ücretsiz yararlanabilirler. Diğer müşteriler ise aylık 49 kuruş karşılığında bu hizmetten yararlanmaktadırlar. Turkcell AVANS TL ile -15 TL ye kadar bakiyeniz olur. 20 TL yüklemeniz durumunda ise hesabınızda 5 TL görünecektir.

Vodafone Faturası Hat Kullanıcıları ise CEP AVANS hizmetinden yararlanmak için CEPAVANS yazıp 7000’e mesaj göndermeleri gerekmektedir. Vodafone CEP AVANS ile -6 TL’ye kadar bakiyeniz olur ve 20 TL yüklemeniz durumunda hesabınızda 14 TL görünecektir.

Turkcell AVANS TL özelliğini iptal etmek için 19 Haziran 2013 tarihinden önce Avans TL özelliği aktif olan kullanıcılar servisi iptal etmek için cep telefonlarından *166*3# tuşlamalıdır. Aylık 49 kr karşılığında servisten yararlanan kullanıcılar ise servisi iptal etmek için IPTAL AVANS yazıp 2222‘ye ücretsiz göndermeleri yeterlidir.

Vodafone CEP AVANS servisini iptal etmek için AVANSIPTAL yazıp 7000’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir