telefon numarası kime ait öğrenme yöntemleri 2018

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradı ve bu numaranın kime ait olduğunu merak mı ettiniz? Bu numarayı cep telefonu operatörünüzün ücretli olan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulma ihtimaliniz olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden kime ait olduğunu da bulabilme ihtimaliniz de var. İnternette ilk kez benim tarafımdan paylaşılan bu yazıda ülkemizde bilinmeyen numaraları ücretli öğrenme servislerini ve bilinmeyen bir numaranın ücretsiz olarak kime ait olduğunu nasıl öğreneceğinizi anlatacağım.

İsimden numara bulmak isterseniz sabit numaralar için isimden numara sorgulama başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

1) FACEBOOK KULLANARAK CEP TELEFONU NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Bu yöntem ile sizi arayan telefon numarasını Facebook arama kutusuna yazarak bulabilirsiniz. Sizi arayan numara cep telefonunu Facebook’ta paylaşmış ise kim olduğunu öğrenebilirsiniz. numara kime ait

2) WHATSAPP UYGULAMASINI KULLANARAK CEP TELEFONU NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Bunun için cep telefonunuzun Akıllı Telefon olma özelliği bulunması gerekmekte ve WHATSAPP uygulamasını kullanıyor olmanız gerekmektedir. Kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz cep telefonunu öncelikle bir isim vererek telefon rehberimize kaydediyoruz. Mesela ben kaydederken “Kim Bu” diye kaydediyorum. Daha sonra WHATSAPP uygulamasında kişi listesini güncelliyorum. Eğer Kim Bu diye kaydettiğim numara burada çıkıyorsa profil resmine bakıp kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyorum. Bu yöntemi TANGO, VİBER vb. uygulamaları kullanarak ta deneyebilirsiniz.


3) GOOGLE ARAMA ÖZELLİĞİNİ KULLANARAK NUMARANIN KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Google arama motorunu kullanarak bir numaranın kime ait olduğunu bulmanız zor ancak daha çok tanıtım ve reklam amaçlı kullanılan telefon numaralarını bu sayede öğrenmek mümkün. Örneğin 0850 ile başlayan bazı numaralar bankalara ait oluyor fakat hangi bankaya ait olduğunu öğrenmek için numarayı olduğu gibi Google arama kutusuna yazarak bulabilirsiniz. Yada sizi sürekli arayan 0212’li genel amaçlı kullanılan bir numaranın hangi şirkete ait olduğunu da öğrenmeniz mümkün. Bu tür şirketlerin genelde web üzerinde kayıtları bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin %100 çalışması mümkün değildir. Bu yöntemlerin dışında cep telefonu operatörlerinin Numara Sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz. Tanımadığınız numaranın hat sahibi izin verdiyse gsm operatörleri numaranın kime ait olduğunu bir ücret karşılığında size bildirecektir. GSM operatörlerinin bilinmeyen numaraları öğrenme servislerinizi nasıl kullanacağınızı “bilinmeyen numara sorgulama” yazımdan öğrenebilirsiniz.
DMCA.com Protection Status

telefon numarası kime ait öğrenme yöntemleri 2018” üzerine 5 yorum

  1. gecen beni aramislar bi radyo istasyonundan hediye kazanmisim kendi siteleri olan ……….radyo.com adresinde telefonu yaziyordu ogrendim sayenizde.

  2. TURCELL Kayıtlı bir numarayı 222 den sruladım rehbere kayıtlı değil diyor ve ismini veremiyor anlamış değilim

    1. Numara sahibi bilgilerinin paylaşılmasını istememiştir. Rehberde yayınlanmasına izin vermemiştir. Bu nedenle sorgulama yapsanız da ilgili firma paylaşmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir