yurt dışında uygun tarifeyle telefon kullanımı

Yurt dışına çıkacak olan bir çok kişiyi düşündüren konulardan biri de telefon hattının uygun bir tarifeyle nasıl kullanılacağı konusudur. Çünkü cep hattınızı yurt dışında kullanma konusunda dikkat etmezseniz ciddi bir maliyetle karşılaşabilirsiniz. Hiç bir yeri aramıyor olsanız bile yurt dışında iken size gelen çağrıları yanıtlamanız bile ücretlendirilir. Bu durumlarla karşılaşı yüksek maliyetlerle karşılaşmamanız için gsm operatörleri yurt dışına çıkan müşterilerinin bulunduğu ülkelerde daha ekonomik konuşma yapmalarını, mesajlaşmalarını ve internet kullanmalarını sağlayan tarifeler sunmaktadır. Turkcell, Avea ve Vodafone’nun bu yurt dışı paketlerini inceleyerek en uygun fiyatlı olanları sizinle paylaştım. Ayrıca herhangi bir yurt dışı paketi satın almayarak nasıl ücretlendirileceğinize dair araştırdığım yurt dışı tarifelerini de bu yazımda bulabileceksiniz. Yine hattınızı yurt dışında kullanıma nasıl açabileceğiniz ile ilgili bilgiyi de sizlerle paylaştım.

yurtdisinda_telefon_kullanimi

TURKCELL KULLANICILARI

Turkcell Yurtdışı KullanımTurkcell Faturalı hat sahibi iseniz;
30 dk konuşma paketini 25 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Bu tarife ile smste gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz her sms 1 dk kullanılmış gibi sayılmaktadır. Ayrıca bu tarifeyi kullandığınızda internete giriş yapmanız durumunda 100 MB internet kullanımınız da ayrıca 25 TL olarak faturanıza yansıtılmaktadır. Kısacası tarife ile 30 dk(30 sms yada 30 dk görüşme) 100 MB internet’e toplam 50 TL ücret ödemiş olursunuz. Turkcell Akıllı Yurt Dışı Tarifesi‘nden faydalanmak için AKILLI YURTDISI yazıp 2222’ye göndermeniz gerekmektedir.Kalan görüşme sürenizi ve internet hakkınızı KALAN yazıp 2222’ye sms göndererek ya da *159#’yi tuşlayarak ücretsiz sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Faturasız hat sahibi iseniz;

12,90 TL’ye günlük olarak(24 saat geçerli) 30 Dk 100 MB 30 Sms hakkı veren Avantajlı Günlük Yurt Dışı (Hazır Kart) Tarifesi‘ni kullanabilirsiniz. Tarifeden faydalanmak için YURTDISINDAYIM yazıp 2222’ye göndermeniz yeterli. Tarifeden kalan kullanım hakkınızı KALAN yazıp 2222’ye mesaj atarak ücretsiz sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Akıllı Yurt Dışı Tarifesi ile Avantajlı Günlük Yurtdışı Tarifesinin geçerli olduğu ülkeler şunlardır; ABD, Almanya, Arnavutluk, Andora, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Kosova, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malta, Monako, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, San Marino, Suudi Arabistan, Ukrayna, Yunanistan, Katar, Ermenistan, Mısır, Nepal, Paraguay ve KKTC

Turkcell’in tüm yurt dışı kullanım paketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Tarifen Yurt Dışında Geçerli tarifesiyle günde 14,9 TL’ye Türkiye’deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajların tamamını ek hiçbir işlem yapmadan yurt dışında tam 55 ülkede kullanabilirsiniz. Tarifeyle ilgili bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Faturalı Turkcell aboneleri hatlarını yurt dışında kullanmak için ROAM yazıp 2222’ye mesaj göndererek, Turkcell Hazır Kart kullanıcıları ise  *111#’i ücretsiz olarak tuşlamaları gerekmektedir. 

VODAFONE KULLANICILARI

vodafone_logoVodafone Faturalı veya Faturasız hat sahibi iseniz;

Yurtdışında aylık 25 TL karşılığında 30 dk(Paket Kodu: AYLIK30), 40 TL karşılığında 60 dk(Paket Kodu: AYLIK60) ve 55 TL karşılığında ise 120 dk(Paket Kodu: AYLIK120) görüşme yapabilirsiniz. Vodafone Avrupa,Amerika ve Rusya Yurtdışı konuşma paketlerinden faydalanmak için yurtiçindeyken 7048’e yurtdışındayken ise 00905427048000’e satın almak istediğiniz paket kodunu mesaj atmalısınız. Örneğin; yurtdışında 60 dk görüşme paketini satın almak için yurtiçindeyken “AYLIK60” yazıp 7048’e gönderebilirsiniz.

Vodafone Avrupa,Amerika ve Rusya Yurtdışı Konuşma Paketi’nin geçerli olduğu ülkeler şunlardır;ABD, Almanya, Andora, Anguilla, Antigua,

yurt dışında uygun tarifeyle telefon kullanımı” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir