facebook’ta arama kayıtlarını nasıl silerim?

Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta yapılan bir aramanın kaydedildiğini bir arkadaşımdan duymuştum ancak ihtimal vermemiştim ki sonunda bu da oldu. Facebook artık arama kutusuna yazdığımız ve enterladığımız her şeyi kayıt ediyor. Bu durumu kendi hesabımda kontrol ettiğimde geçmişe dönük bayak bir arama kaydının tutulduğunu gördüm. Tabi bu durum kimileri için rahatsızlık vermeyebilir ancak kimimiz için sakıncalı durumlara neden olabilir. Ara sıra bu arama kayıtlarının silinmesinde de fayda olacağını düşünerek şimdi size Facebook’ta yapmış olduğunuz aramaların kayıtlarını nasıl sileceğinizi görsel olarak anlatacağım. Kolay gelsin.

1) Facebook anasayfasında sağ üst köşede yer alan aşağı yönlü ok tuşunun olduğu düğmeye tıklıyoruz.

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-1

2) Açılan listeden “Hareketler Dökümü”ne tıklıyoruz.

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-2

3) Hareketler Dökümü listesinde “Daha Fazla” ifadesine tıklıyoruz. Arama ile ilgili seçenek bundan sonra gelecek.

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-34) Daha Fazla ifadesine tıkladıktan sonra “Ara” seçeneğinin geldiğini görürsünüz. “Ara” seçeneğine tıklıyoruz.

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-4

5) Evet sonunda Facebook arama kayıtlarına ulaştık. Geçmişe dönük yapmış olduğunuz tüm arama kayıtlarının burada yer aldığını görürsünüz. Kayıtları tek tek silebileceğiniz gibi tümünü silmekte mümkün. Ben kolay olan tümünü silmeyi tercih ettim. Bunun için sağ üst köşedeki “Arama Kayıtlarını Sil” ifadesine tıklıyoruz.

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-5

6) Burada Facebook’un bir uyarısı ile karşılaşıyoruz. Son olarak “Arama Kayıtlarını Sil” dediğimizde artık geçmişte Facebook’ta yapmış olduğumuz arama kayıtlarının silindiğini görürsünüz. 

facebook-arama-kayitlarinin-silinmesi-6

 

1 thought on “facebook’ta arama kayıtlarını nasıl silerim?”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir