çalınan facebook hesabını geri alma

Çeşitli nedenlerle Facebook hesabınız başkasının eline geçmiş olabilir. Özellikle Facebook’a üye olurken yeni açmış olduğunuz bir mail adresinin uzun süre kullanılmaması sonucu iptal olması ve bu nedenle mail adresinin başkası tarafından kayıt edilmesi Facebook hesabınızın başkalarının eline geçmesini neden olmaktadır. Bazen de Facebook’a girişte kullanmış olduğunuz mail adresi başkalarının eline geçebilir. Bu hesabı ele geçiren kişi sizin Facebook hesabınızı çok kısa bir sürede çalabilir. Yine bazı yanıltıcı bağlantılara tıklayarak yönlendirildiğiniz sayfaların sahte Facebook giriş ekranları da Facebook hesabınızın başkalarının eline geçmesine neden olabilir.

Hesabınızı ele geçiren kişiler öncelikle size ait mail ve telefon bilgisini Facebook hesabınızdan silerek kendisine ait mail ve telefon bilgisini sizin hesabınızla ilişkilendirmektedir.

Facebook size hesabınızı geri vermek için hesabınızla ilişkili mail adresinize erişim sağlayabiliyor olmanızı istiyor. Şayet bu mail hesabına erişim sağlayamıyorsanız hesabınızı geri alma konusunda başarılı olmayabilirsiniz. @hotmail.com uzantılı mail adresiniz başkalarının eline geçti hotmail hesabını geri alma konulu yazıma göz atabilirsiniz.

facebookhackedÇalınan Facebook hesabınızı geri alma işlemini başlatmak için güvenilir işlemlere http://www.facebook.com/hacked adresini ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Bu yöntemde Facebook sizden  önceki şifrenizi, doğum tarihi bilginizi, cep telefonu numaranızı girmenizi isteyecektir. Bazı durumlarda Nüfus Cüzdanınızı da istediği durumlar olmaktadır. Bu yüzden kendine ait gerçek bilgilerle kayıt olduğunuz hesabı geri almak kolay iken gerçek bilgilerinizi girmediğiniz bir hesabınızı geri almanız pek mümkün olmayacaktır.

facebook_hesabim_calindi1

Yukarıdaki “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” düğmesine tıklayarak gelen ekrana Facebook’a kaydolurken kullanmış olduğunuz E-Posta adresini(Örneğin; eakkus@mynet.com), cep telefonu numaranızı, kullanıcı adınızı yada adınız ve soyadınızı yazmalısınız. Bunların hiç birini hatırlamamanız durumunda “Hesabımı tanımlayamıyorum” bağlantısına tıklayarak ekrana gelen yönergeleri takip ediniz.

facebook_hesabim_calindi2

Size ait Facebook hesabınıza ait profil görüntüsü aşağıdaki şekilde belirecektir. “e*******s@m**.com” şeklinde gizlenmiş e-posta adresinize ya da tercih etmeniz durumunda Facebook’a kayıtlı cep telefonu numaranıza bir kod gönderilecektir. Bu kodu daha sonra karşınıza çıkacak pencereye girmeniz durumunda başkasının eline geçen hesabınıza yeni bir şifre oluşturarak geri almanız mümkün olacaktır. Ancak her ihtimale karşı e-posta adresinizin de şifresini değiştirmenizde fayda var. Cep telefonunuzu da güvenmediğiniz kişilere emanet etmemelisiniz.

facebook_hesabim_calindi3

facebook_hesabim_calindi3_kod

Önceki adımda Facebook’a kayıtlı cep telefonunuzu artık kullanmıyorsanız yada Facebook’a kayıtlı e-posta adresinize erişemiyorsanız “Bunlara artık erişimin yok mu?” yazısına tıklayarak yeni bir mail adresi yada cep telefonu numarasını sisteme girmeniz istenecektir.

facebook_hesabim_calindi4Yeni E-Posta yada cep telefonu numaranızı girdikten sonra Facebook Güvenlik Sorunuzu cevaplamanızı isteyecektir. Güvenlik sorusu değişiklik gösterebilir.(Facebook daha yeni güvenlik özelliği geliştirdiği için bu yöntem ile hesabınızı geri almayı iptal etmiştir.)

facebook_hesabim_calindi5

Facebook Güvenlik Sorusuna vereceğiniz doğru cevaptan sonra yeni şifrenizi girerek hesabınızı kurtarmış olursunuz.facebook_hesabim_calindi6

194 thoughts on “çalınan facebook hesabını geri alma”

 1. E_poste hesabım yok isim le kayıt olmuştum şimdi şifremi unutum hesabıma erişamiyorum
  bir yeni E_poste yazarim

 2. Facebook şifremi unuttum 3 gündür uğraşıyorum kafayı yiyeceğim
  “E-postana erişmek için yardıma mı ihtiyacın var?
  E-posta şifreni kaybettiysen, yaygın e-posta hizmetlerinde e-posta şifreni nasıl yenileyebileceğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantılardan birine tıkla.
  Gmail
  Windows Live Hotmail
  Yahoo! Mail
  E-posta adresini okulun veya işyerin verdiyse, lütfen doğrudan kendileriyle iletişime geç.”
  Bu yazıyla karşılaşıyorum fakat problem şu e posta adresine ulaşabiliyorum şifre yenileme kodu gönder sayfası çıkmıyor e posta ma ulaşamıyormuşum gibi sayfayla karşılaşıyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 3. Günaydın Günaydin

  Facebook hesabıma erişemiyorum.telefonum aktif şifre yeniledigim halde ulasamiyorum neden belgeler inceleniyor

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir